• Česky
 • Slovensky
 • English
 • Deutch

Jak správně vybrat firmu na záchranu dat

Věnujte prosím 2 minuty přečtení tohoto článku. Může vám to zachránit vaše data.
Většina firem nabízejících obnovu dat jí ve skutečnosti neprovádí...

Víme, že vaše data jsou pro vás důležitá. Jejich záchranu tak budete chtít svěřit jen tomu, kdo má nejlepší předpoklady je obnovit.

Většinou existuje jen jedna šance na záchranu dat.

Pokud se obnova dat v jedné firmě nepovede, je díky zásahům, které je nutno v procesu záchrany provést, jen malá šance, že se poté povede data zachránit jinde. Výběr správné firmy je tedy zásadní.

Šance na záchranu dat z poškozeného disku v nedostatečně vybavené laboratoři s minimem zkušeností je nulová. Dnešní pevné disky jsou mechanicky a elektronicky velmi složitá zařízení, vyladěná při výrobě na maximální výkon. Jakýkoliv neodborný zásah znemožní úspěšnou záchranu dat. I pouhé zapnutí poškozeného disku může být to poslední.

Jak ale vybrat tu správnou firmu pro záchranu vašich dat? Tuto službu potřebujete většinou jen jednou za život a pro člověka neznalého tohoto prostředí je výběr velmi obtížný, nabídka na internetu je velká.

Připravili jsme pro vás několik bodů na co si dát při výběru pozor, aby se minimalizovalo riziko, že o data nakonec úplně přijdete.

 1. Je vybraná firma opravdovou laboratoří na obnovu dat?
  Ujistěte se, že firma, která bude váš disk diagnostikovat je opravdu laboratoří s vybavením na záchranu dat z hardwarově vadných disků. V ČR je jen několik firem s alespoň základním vybavením na záchranu dat. Ostatní firmy a jednotlivci nabízející obnovu dat jsou schopni vyřešit jen softwarová poškození. Pokud dostanou hardwarově poškozený disk, v lepším případě jej přepošlou za provizi do jiné firmy, v horším případě se o záchranu pokusí sami. V každém případě jej ale zapnou, aby zjistili typ poškození. A právě toto zapnutí může být to poslední.
   
 2. Je firma důvěryhodná?
  Zjistěte si dostupné informace o firmě. Často je na stránkách uvedeno jen „tým sehraných odborníků s mnohaletou praxí" bez jakýchkoliv podrobností a historie firmy. Většinou jde o jednotlivce bez dostatečného vybavení a zkušeností, nebo o „klon" jiné firmy (některé firmy nabízejí záchranu dat pod více značkami, když se o jedné značce na trhu roznese, že není dobrá, mají další). Viz známý případ firmy, která byla pro své podvodné jednání vyšetřována policií (při diagnostice byl disk úmyslně poškozen tak, aby jiná firma záchranu nemohla provést a zákazník byl následně přinucen využít jejich služeb za přemrštěné ceny). Tato firma i její klony stále fungují a pravděpodobně se vám dokonce ve vyhledávači objeví na prvních místech.
   
 3. Jak bude firma zacházet s vašimi důvěrnými daty?
  Je dobré si uvědomit, že v případě úspěšné záchrany bude mít firma plný přístup k vašim datům. Větší firmy většinou nabízejí podpis dohody o mlčenlivosti, mají dostatečné zabezpečení proti úniku dat, (některé mají dokonce certifikace NBÚ pro zacházení s utajovanými informacemi) a vzhledem k většímu počtu zakázek nemají ani čas se probírat vašimi daty.
   
 4. Nenechte se zlákat uváděnou vysokou úspěšností a nízkými cenami
  100% úspěšnost záchrany dat je nemožná. Vždy existuje možnost, že se data zachránit nepodaří. Některé závady jsou takového rozsahu, že je záchrana vyloučena. Běžná praxe některých firem je získat poškozené médium od zákazníka za každou cenu (velmi nízké ceny v ceníku na webu, při telefonické konzultaci nebo příjmu zakázky). Jakmile firma obdrží váš disk, prohlásí, že porucha je závažného charakteru a bude požadovat několikanásobek této částky (a tvrdit, že nikde jinde data nezachrání).

Nezapomeňte, že máte většinou jen jednu šanci na záchranu vašich dat.
Pokud jsou ztracená data pro vás důležitá, nehledejte opticky nejlevnější cenu. Hledejte profesionální služby.

Co zachraňujeme a jak to funguje?

Pevné disky, RAID pole, NAS, USB flash disky, paměťové karty, disky DVD rekordérů a videokamer, SSD disky.

 1. Kontakt

  Kontaktujte nás
  737 000 112
  zachrana@data112.cz
  nebo použijte
  chat

 2. Doprava

    

   

  Zařízení můžete
  přinést, zaslat,
  nebo jej u vás
  zdarma vyzvedneme.

      

    

 3. Diagnostika

   

  Zdarma zjistíme
  rozsah poškození
  a možnost
  získání vašich dat.

 4. Záchrana

  Záchrana dat
  proběhne po vašem
  souhlasu. Dohodnutá
  cena není nikdy
  překročena

   

 5. Předání

  Vaše zachráněná
  data vám předáme
  dohodnutým
  způsobem.

Webové stránky od BARTON STUDIO